Oferujemy montaż kotłów i podgrzewaczy, a także jako autoryzowany serwis dokonujemy pierwszego uruchomienia kotłów kondensacyjnych.

 

Wycena montażu kotłów i podgrzewaczy jest indywidualna.

 

Dokonujemy jej po wizji lokalnej na miejscu. Doradzamy optymalne dla Państwa rozwiązanie spośród urządzeń takich producentów jak Junkers, Termet, Beretta, Ariston, Viessmann, Kospel. Zwykle przedstawiamy kilka wariantów, które są odpowiednie dla ekonomiki budynku.

Pracujemy w promieniu ok. 20 kilometrów od Malborka.

 

Dobór kotła przed montażem – kilka ważnych zagadnień

 

Kotły zasadniczo dzielą się na atmosferyczne i kondensacyjne. Oba rodzaje mogą być jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Mają różne wymiary, pojemności. Można do nich podłączyć zasobniki ciepłej wody użytkowej lub ogrzewać wodę przepływowo. Technika kondensacyjna pozwala im pracować na wysokiej sprawności znormalizowanej, bliskiej 100%.

Nowoczesne kotły mają również wysoką klasę energetyczną – często A, zgodnie z dyrektywą ERP.

Ważnym elementem podczas wyboru kotła jest również decyzja, jaki będzie miał wymiennik ciepła – aluminiowy, aluminiowo-krzemowy czy ze stali nierdzewnej.

Nowoczesne modele kotłów komunikują się z wbudowanym aktywatorem pogodowym, który dostosowuje parametry urządzenia do panujących na zewnątrz warunków.

Wśród oferty urządzeń grzewczych znajdą się też modele z informacjami o usterkach – np. zapowietrzeniu ścieżki gazowej.

Potocznie można powiedzieć, że jest to montaż pieca gazowego (a raczej kotła, który rozprowadza energię po budynku, a nie utrzymuje ją w miejscu, co robią piece).

 

Nasza oferta serwisowa

 

Poza montażem i pierwszym uruchomieniem wykonujemy prace serwisowe oraz dokonujemy napraw. Zapraszamy do przejrzenia oferty.

Dokonujemy także wymiany starych kotłów na nowe, a we współpracy z zakładem kominiarskim jesteśmy w stanie zamontować przewody spalinowe.